Матеріально-технічне забезпечення закладу

ВІДОМОСТІ

про кількісні та якісні показники матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності КЗ ЗДО №2 «Чебурашка»

№ з/п

Найменування приміщень освітнього призначення і майданчиків (відповідно до нормативів матеріально-технічного забезпечення та санітарно-гігієнічних вимог)

Кількість приміщень, майданчиків

( одиниць)

Площа приміщень
(м2) відповідно до ДБН

В оперативному управлінні або у господарському виданні

Загальна площа приміщень

Загальна площа земельної ділянки

9175 кв.м/0,9175 га

В оперативному управлінні

Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Чебурашка» розташований в типовій двоповерховій будівлі загальною площею 2182,1 м2, індивідуального опалення не має .

Загальна площа  території закладу складає 0,9175 га. Територія та будівля закладу освіти відповідають санітарним нормам. Заклад має огорожу по всьому периметру.

Територія озеленена: декоративні дерева, кущі, естетично оформлені клумби, дослідницькі ділянки  виключаючи рослини, згідно з Переліком рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, наведеним у додатку 1 до Санітарного регламенту. На  території знаходиться 11 групових майданчиків, оснащених: павільйонами, пісочницями що зачиняються, обладнанням для ігор дітей. Майданчики  ізольовано один від одного. В закладі функціонує спортивний майданчик на якому розташовано: спортивно- ігрове обладнання,  футбольні ворота, площадка для баскетболу  та волейболу, місце для стрибків в висоту,  дуги для підлазання, рукохід.

В закладі дотримується принцип ізоляції груп одна від одної. Групові осередки для дітей раннього віку розташовані на першому поверсі, вхід до них окремий. Приміщення: роздягальня, групова кімната, спальна кімната, туалетна кімната, буфетна.

Дошкільні групи: входи до груп ізольовані, індивідуальні, додаткові приміщення: роздягальня, групове приміщення, спальня, санвузол, буфетна. Всі приміщення оснащені меблями відповідно до зросту та віку дітей і  відповідають вимогам додатку 3 до Санітарного регламенту. Спальні обладнані стаціонарними ліжками, відповідно до зросту дитини.

Заклад забезпечений твердим інвентарем: шафи для одягу дітей, лави, горщики, стільчики, столи, шафи для іграшок, ігрові модулі, посуд столовий та чайний (всі меблі промарковані); та м’яким інвентарем: матраци, чохлами на матрац, подушки, ковдри, комплекти постільної білизни, рушники (для груп раннього віку), килими, відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.

Буфетні забезпечені двійною мийною ванною (1шт.), шафами для посуду, столовим та чайним посудом, персонал  забезпечений спеціальним одягом.

Туалетні кімнати забезпечені унітазами, раковинами, тримачами для паперових рушників; в групах раннього віку шафами для горщиків, горщиками, полицями для рушників, шафами для зберігання інвентарю.

Групи естетично оформлені, впорядковані, є технічні засоби навчання, магнітні дошки, мольберти. В групах створено повноцінне предметно-ігрове середовище, осередки  змістовно насичені, багатофункціональні, варіативні, доступні та  головне безпечні. Раціонально та гнучко розподілений простір на осередки (локації) в них дітям зручно  взаємодіяти, грати. Шафи для ігор  з відкритими полицями, атрибути для ігор, іграшки доступний для дітей,  іграшок достатня кількість. Меблі-модулі легкі для пересування, легко трансформуються, немає перенасичення простору предметами. Оснащено осередки для ігор «Лікарня», «Перукарня», «Магазин», «Сім’я», «Банк», «Бібліотека». В кожній віковій групі є куточки природи з рослинами відповідно до програмових вимог, куточки експериментально-пошукової діяльності, СХД, дитячі музичні інструменти, театральний куточок, Дидактичний матеріал для проведення занять.

В музичній залі закладу є сучасні технічні засоби навчання: синтезатор, музичний центр, телевізор, колонка, ноутбук, іграшки для театрально-музичних ігор. Багато дитячих та дорослих костюмів для свят, розваг, ігор-драматизацій.

Обладнано спортивну залу, де є фізкультурні комплекси, спортивний інвентар (м’ячі різного розміру, палиці, скакалки обручі, кеглі, дуги, матраци, куби, стрічки, кубики), багато атрибутів до рухливих ігор.

Кабінет практичного психолога: куточок для психологічного розвантаження, пісочна терапія, м’які куби, килимки для ігор-розвантажень, стіл і стільці дитячі, шафи з іграшками та посібниками, крісла та стіл для консультування батьків та педагогів, прозорий мольберт,крісло–груша, пісочниця з підсвічуванням, дошка, іграшки, музичні іграшки, настільно-друковані ігри, килимки - пазли.

Кабінет вчителя-логопеда: шафа для ігор та посібників, стіл, стіл і стільчики для дітей, логопедичне настінне дзеркало, настільна лампа, логопедичні зонди та шпателі, стерилізатор, дошка, ігри, ноутбук.

Заклад має художньо – естетичний напрямок роботи. Ефективним шляхом всебічного гармонійного розвитку особистості є залучення дошкільників до художньо-естетичної діяльності, яка включає зображувальну, музичну, театралізовану, художньо-мовленнєву діяльність.

Особлива увага в закладі приділяється безпечності середовища: воно відповідає вимогам із забезпечення надійності і безпеки їх використання, відповідає санітарно-гігієнічним нормам.